04. juuni EESTIMAAD AVASTAMA sass

HARJUMAA   PENSIONÄRIDE  ÜHENDUS koostöös MTÜ Vabaajakeskus Vanad ja Noored kutsub eakamaid ja pensionieelikuid  EESTIMAAD AVASTAMA

20.-21. JUUNIL 2012 Väljasõit Jürist Jaave kohviku juurest kell 8.00Marsruut Jüri-Ääsmäe-Rapla-Paide-Pilistvere-Viljandi-Põltsamaa-Tartu-Ääsmäe-JüriMida teeme, kuhu läheme?  Paide Vallitornis asuvasse AJAKESKUSSE. Ajamasina rolli täidab lift, mis viib ühest ajastust teise. Erinevatel korrustel on võimalik tutvuda muinas- ja orduajaga, kuningate ja tsaaride aja, okupatsiooni ja eesti aja ning taasiseseisvumisajaga, Rändame ajas tagasi koos kohaliku giidiga ja naudime just eakatele mõeldud kultuuriprogrammi. Kerge suupiste ja jook.
Pilistvere kogudus – koht, mis on erinevatel põhjustel on tuntud erinevatel aegadel. Kogudus on kestnud 770 aastat. Kohtume koguduse eestvedaja Hermann Kalmusega, kes ei tegutse vaid kirikumail, vaid ka igapäevase kogukonna aktiivse eestvedajana. Tema eestvedamisel tutvumine piirkonnaga ja kuulame lugusid legendaarsest Vello Salumist. Teeme jalutuskäigu omapärase memoriaali juurde. Ühine lõunasöök kiriklas.
Jalutuskäik Viljandi lossimägedes. Kes jalutada ei viitsi, sel võimalus istuda kohvikus ja nautida kooki-kohvi.
Põltsamaa linn oma uhkete valgete sildadega ja rosaariumiga.  Majutume Heleni Majas  koos ühise õhtusöögiga ja ka hommikusöögiga. Teine päev on pühendatud Tartu linnale – bussiekskursioon mööda linna ja jalutuskäik vanalinnas, Antoniuse gildi ja Jaani kiriku külastus, Botaanikaaed, võib-olla ka jalutuskäik Toomemäel  jmp. Meid juhib kohalik giid Triinu. Lõunasöök omal käel.Piisavalt ka vaba aega.
Reisi maksumus 50.-EUR (sisaldab sõitu kõigi mugavustega suures bussis /46-kohalises bussis sõidame  maksimum 27 inimesega/, kõiki ekskursioone ja sissepääsupileteid koos giididega, lõunasööki, õhtusööki, hommikusööki)Hinnale lisandub vastavalt oma soovile Põltsamaa rosaariumi pilet (kuni 2 EUR) ja 2. päeva lõunasöök.Täpsemat infot Rae valla eakad saavad Marianne Rosenfeldilt (telefon 50 29 006) ja tasuda reisiraha tema kätte. Registreerimine kuni 15. Juunini või kuni kohti jätkub. 
Kõiki tervitades – Olvi Suurkütt (MTÜ Harjumaa Pensionäride Ühendus) – 519 222 111

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri